Carnaval naar nooit vertoond hoogtepunt?

Gepubliceerd op: 8 februari 2018 13:00
Gewijzigd op: 8 februari 2018 11:11

Nieuwsbericht door: Weekkrant de Loop Helmond

Ik heb me laten vertellen dat er een totaal nieuw concept voor carnavalsmuziek aankomt. Enkele Helmondse topmuzikanten, zo vernam ik, komen dit weekend met een eigen sound, dat onvermoed heftige emoties in de ziel van menig carnavalsvierder teweeg kan brengen.

Als columnist van De Loop wil ik daar het mijne van weten, teneinde u, geachte lezer(es),
over dit opbloeiende fenomeen te kunnen berichten.

Ik herinner me nog uit vroeger tijden dat op carnavalszaterdag ook een geweldig feest plaatsvond in het kasteel, als burgemeester Wim van Elk in het ambtscostuum van
oud-kamervoorzitter Frans-Joseph van Thiel, compleet met steek en sleepsabel, voorop ging in de polonaise met Prins Briek, dansmarietjes en hofkapel de Klinkers. Toen al waren er emoties waarneembaar, bij sommigen biggelden zelfs tranen met tuiten.

Dat staat ons nu weer te wachten, vermoed ik. De nieuwe kapel, ‘De Durbrekers’, zal een sensatie teweeg brengen, waardoor alles wat tot dusver onder ‘carnaval’ verstaan werd, naar de vergetelheid wordt verwezen. Gehoord de reputatie van de deelnemende muzikanten, denk ik dat een internationale doorbraak voor de hand ligt.

‘America first’ zal uiteindelijk verstommen; ik hoor Trump al roepen: ‘Your future is Helmond’.

Jan van Rest

Dit nieuwsbericht is 630 keer bekeken